Історичні відомості

про наш навчальний заклад

Історія заснування ЗДО № 4 «Казка»

1історія1

Історія_заснування_ЗДО__4_Казка_2.doc

Відкриття дитячого садка по вул. Чайковського

В період 1966-1972 років об'єм виробництва на заводі виріс удвічі. Підприємство розширюється, вводяться в дію нові цехи. Керівництво заводу (директор Гнівуш Борис Павлович) вирішує розпочати будівництво нової будівлі дитячого садка №4 на території колишнього стадіону по вул. Чайковського.

Нове приміщення ясел-садка на 280 місць по вул. Чайковського, будинок 19, було введено в експлуатацію в 1973р. і колектив дитсадка, що знаходився по вул. Кутузова, разом з дітьми переїжджає до новобудови ясел-садка №4.

Він  був розрахований на 12 груп: 8 для дітей віком від 3 до 7 років, 4 - від 1 до 3. Дітей налічувалось до 300 чоловік. Режим  його роботи відповідав запиту, потребам та побажанням батьків і працював  12 годин.

Велика робота проводилась по озеленення території, були висаджені нові дерева, фруктовий сад, на квітниках росли різноманітні квіти, на городах діти разом з вихователями вирощували городину.
З виходом на пенсію Васильєвої Г.Ф. у жовтні 1976 році в дитячому садку відбуваються кадрові зміни. Завідуючою дошкільним навчальним закладом призначено Ідоленко Валентину Андріївну (в центрі у верхньому ряду), методистом - Горпинко Зою Петрівну (у верхньому ряду друга зліва).

На  базі  ДНЗ проводяться  семінари з фізичного виховання як міські, так і обласні.

Дошкільники беруть участь у   міських змаганнях з легкої атлетики і неодноразово посідають призові місця. Для участі в змаганнях та проведення занять з фізичної культури були придбані за кошти заводу спортивна форма, лижі, ковзани, спортінвентар. Ведеться робота з естетичного, патріотичного виховання дітей.
Колектив листується з  дитячим садком №4 м. Оряхова республіки Болгарії, інших республік. Вихователями проводиться робота з трудового виховання дітей. На території  продовжується робота з упорядкування городніх грядок, де діти ознайомлюються з сільськогосподарськими культурами, формуються трудові навички до сільськогосподарської праці.

Зусиллями колективу, під керівництвом Ідоленко В.А., висаджується велика кількість троянд на квітники.

Сумлінно працюють з дошкільниками вихователі-спеціалісти, які приділяють велику увагу їхньому фізичному розвитку, успішно готують до навчання в школі, розширюють світогляд, знайомлять з працею батьків, проводять екскурсії в природу. Дітей вчать малювати, робити аплікації та витинанки, ліпити з глини. З дітьми проводилися заняття, різні ігри, свята та розваги, які організовували досвідчені фахівці, вихованці педагогічних закладів.

В цей час до дитячого садка прийшли працювати вихователі  Жабченко Валентина Анатоліївна, Пушкар Галина Борисівна, Чепкасова Тетяна Олексіївна, Ткаченко Ніна Петрівна, Приходько Марія Петрівна та медичні сестри Запорожець Антоніна Миколаївна, Подлесна Галина Данилівна.

У 1995 році дошкільний заклад, який був підпорядкований заводу "Імпульс", переданий на баланс управління освіти Шосткинської міської ради.

В цей час до дошкільного навчального закладу приходять працювати такі вихователі, як Солощенко Олександра Дмитрівна, Родіна Світлана Петрівна, Салівонова Лілія Михайлівна, Терехова Олена Віталіївна (музкерівник), Коломієць Ірина Іванівна.
З виходом на пенсію Ідоленко В.А. у 1997 році колектив дошкільного навчального закладу очолила Швець Олександра Петрівна. Маючи великий досвід педагогічної роботи, вона створила  в колективі особливу атмосферу, насичену доброзичливістю, взаємною повагою і підтримкою. Велика шанувальниця художнього слова, Олександра Петрівна постійно прагнула до самовдосконалення. Це людина, якій притаманні висока вимогливість до себе, об'єктивність, компетентність, непримиренність до байдужості в роботі.

Керманичем методичної роботи в колективі (з 1998 року) призначена Салівонова Л.М., яка завжди у вирі новітніх педагогічних ідей. Вона прагне, щоб виховання і навчання приносили дітям радість та задоволення.

У дошкільному навчальному закладі проводиться чітка систематична робота щодо формування у дошкільників знань, умінь, навичок відповідно до їх вікових особливостей та вимог програми "Малятко".

Через недоукомплектованість дитсадка дітьми та з метою доцільного використання вільних приміщень у 1999 році створюється кімната природи, де зібрані найрізноманітніші квіти, декоративні птахи, тварини і проводиться пошуково-дослідницька робота з малюками.

Для формування у дітей національної відомості та патріотичних почуттів, залучення до духовних надбань народу проводяться цікаві екскурсії в кімнаті народознавства, яка з кожним роком поповнюється новими експонатами.

У практиці методичної роботи широко використовуються консультації, семінари, організовуються тематичні виставки, колективний перегляд занять, засідання творчої групи, робота "круглого столу", проведення семінарів, екологічних акцій, Днів відкритих дверей тощо.

Колектив продовжує брати участь у міських конкурсах та виставках. Творча група під керівництвом вихователя-методиста Салівонової Л.М. нагороджується Почесною грамотою управління освіти (2003 рік) за зайняте І місце у міському конкурсі української народної іграшки (іграшка "Бичок - смоляний бочок"), грамотами управління освіти (2006р.) - за активну участь у міських виставках розвивальних ігор "Мій кращий посібник" та "Іграшка в житті дитини".

Формування, збереження і зміцнення здоров'я дітей було і залишається  однією з актуальних завдань дошкільного  закладу. Педагоги проводять роботу щодо збереження і зміцнення здоров'я дітей,  спонукають їх до рухової активності.

У 1998 році в міських змаганнях з легкої атлетики команда дошкільного закладу посідає ІІ місце, а у 2000р. - І місце.

Стало доброю традицією проведення свят та розваг: "Щедрий вечір, добрий вечір!", "Святий Миколай, до дітей завітай", "Зиму проводжаємо - весну зустрічаємо", "Міс дитячого садка", "Джентльмени - джентльмешки", "Український ярмарок" та інші.

У 2006 році завідуючою ДНЗ призначена Салівонова Лідія Михайлівна.

Розуміючи, що  головне завданням керівника - допомагати педагогам розвивати мистецтво виховання, вона створює добрі умови, зацікавлює людей, знаходить форми спілкування один з одним. Лідія Михайлівна приділяє велику увагу оновленню матеріальної бази та підвищенню професійного рівня педагогів та працівників. У своїй роботі тісно співпрацює з вихователем-методистом Данильцевою Н.М., музкерівником Тереховою О.В., практичним психологом Сокоренко Є.О., вчителем-логопедом Фетисенко І.В.  та вихователями.

Пошук мобільний