Старша медична сестра:
Нещерет Наталія Михайлівна
Графік роботи старшої медсестри:
Понеділок 08.00 - 16.40
Вівторок 08.00 - 16.40
Середа 08.00 - 16.40
Четвер 08.00 - 16.40
П'ятниця 08.00 - 16.40
Медичне обслуговування в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до:
- Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);
- Положення про дошкільний навчальний заклад;
- Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»;
- спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»;
- Статуту дошкільного навчального закладу №4 "Казка".
Як захиститися від COVID-19
https://www.facebook.com/100024900432803/videos/882173475955992/
У дошкільному навчальному закладі діти проводять значну частину часу в той період життя, коли відбувається їх інтенсивний розвиток, становлення особистості, формування багатьох корисних звичок; коли вони набувають нових знань т уявлень; коли закладаються основи здоров’я.
- Активна рухова діяльність.
- Достатнє перебування на свіжому повітрі.
- Загартування з використанням природних чинників.
- Правильна організація харчування.
- Достатній сон (індивідуально для кожного вікового періоду розвитку).
- Цікавий та корисний відпочинок.
Як не хворіти у дитячому садку
Перший рік в дитячому садку – справжнє випробування, як для дитини, так і для батьків. Постійні лікарняні і капризи зводять з розуму, і здається, що всі зусилля даремні – дитина хворітиме. Ні! Хвороб не буде, якщо правильно підготувати малюка. Дитина в садку «повинна» хворіти за обов'язково! Абсолютно нове середовище, нове оточення і самі різні віруси і бактерії, так або інакше, зроблять свою справу. Проте, готувати дитину до садочка необхідно, повірте, це обов'язково принесе плоди.
Починаємо підготовку в оптимальний період для першого походу в дитячий садок вважається середина серпня – початок вересня. Температура повітря знижується, виснажлива спека сходить нанівець. В той же час до осінніх дощів і хвороб достатньо часу, малюк встигне адаптуватися. Але підготовку потрібно починати вже в червні.
Про все по порядку. Їдемо до моря! Це дуже важливий і обов'язковий пункт. У 20-х числах червня варто на 10-14 днів вивезти діток до моря. І хай це буде не Крим, і не Туреччина, а убережжя Азовського моря. Але це буде цілюще морське повітря, ласкаве сонце і море фруктів. До речі, дітям до 3-х років педіатри не рекомендують зміну кліматичної зони. Тобто навіть південний берег Криму – стрес для дитячого організму. Якщо ж ви все-таки вирішили їхати на відпочинок, тривалість його рекомендується не менше трьох тижнів! Що ви «привезете» з моря?! Багаж вітаміну Д, дарованого сонцем (захисні креми для діток ніхто не відміняв!), загартовані морським повітрям органи дихання, кілограми з'їдених фруктів і гарний настрій вашого карапуза.
Щеплення дошкільників
Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних управлінь освіти на дотримання порядку прийому дітей до дитячих садків.
Про це йдеться у листі профільного міністерства направленому на адреси регіональних управлінь освіти і науки, в якому акцентовано увагу керівників освіти на дотримані державних гарантій щодо прав громадян на освіту та незаконності вимог щодо обов’язкового профілактичного щеплення дітей.
В міністерстві зокрема підкреслюють, що у відповідності з Конституцією кожен має право на освіту, а обов’язком держави є забезпечення доступності дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах.
У профільному міністерстві зазначають, що конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
Відповідно до освітнього законодавства, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів проводиться за бажанням батьків, які мають право обирати дошкільний навчальний заклад.
У відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою уряду №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення та свідоцтва про народження.
Міністерство також надало роз’яснення щодо питань необхідності профілактичних щеплень дітей.
За повідомленням відомства, особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.
У міністерстві підкреслили, що право на відмову від щеплень закріплене і в Положенні про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.2006 р. №48.
У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №434 від 29.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".
Отже, призначити препарати, які впливають на імунну систему повинен лише лікар !!!